Jak znaleźć najlepszego dealera samochodowego

Podczas kupna nowego samochodu ważne jest, aby wybrać dealera, któremu można zaufać, na którym można polegać i czuć się komfortowo współpracując z nim

Podczas kupna nowego samochodu ważne jest, aby wybrać dealera, któremu można zaufać, na którym można polegać i czuć się komfortowo współpracując z nim. Długoterminowe relacje są szczególnie ważne dla klientów, którzy chcą korzystać z usługi serwisowania samochodu w tym samym salonie przez całe życie swojego pojazdu. Te pozytywne relacje między dealerami a klientami są nie tylko korzystne dla konsumentów, ale także dla sprzedawcy. Najlepsi dealerzy pracują ciężko, aby dbać o swoich stałych klientów i wspierać ich przez każdy etap procesu zakupu samochodu od momentu, gdy klient wejdzie przez drzwi salonu, do czasu, gdy regularnie wraca w celu serwisowania pojazdu.

Dawniej, przed erą Internetu, podczas zakupu samochodu konsument był zasadniczo zdany na łaskę dealera. W grę wchodziły duże sumy pieniędzy, a dealer był zwykle na wygranej pozycji. Jedyną rzeczą, którą konsument wiedział, było to, ile jego sąsiad zapłacił za swój nowy samochód. Od dziesięcioleci sytuacja ta była wykorzystywana przez pozbawionych skrupułów dealerów i serwisantów na ich korzyść. Działania kilku dealerów na przestrzeni lat zanieczyszczały cały biznes sprzedaży i utrzymania samochodów do momentu, w którym ogólna percepcja była taka, że WSZYSCY dealerzy próbują oszukać konsumenta. Na szczęście ta niezasłużona reputacja nie jest prawdą.

To fakt, że nadal można natrafić na nieuczciwych sprzedawców, ale ogólnie większość dealerów samochodowych ciężko pracuje, aby odkleić łatkę, którą zostali niesłusznie opatrzeni. Jak wszyscy wiemy, słowo się kręci, zwłaszcza jeśli chodzi o negatywne doświadczenia ze sfery obsługi klienta. Najważniejsze jest to, że dealerzy próbujący oszukiwać klientów rzadko utrzymują się na rynku w dłuższej perspektywie.

Jak znaleźć dobrego dealera samochodowego?

– Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, że masz wszelkie informacje potrzebne Ci do dokonania właściwego wyboru. Przeczytaj opinie o sprzedawcy – w Internecie prawdopodobnie znajdziesz ich przynajmniej kilka. Im większy i bardziej znany dealer, tym większe szanse na znalezienie wielu godnych zaufania komentarzy i ocen.

– Sprawdź, jak długo funkcjonuje salon lub komis, do którego się wybierasz. Sprzedaż samochodów to niełatwy biznes, więc kupując auto od dealera, który funkcjonuje na rynku od wielu lat (jak na przykład Volkswagen z Poznania) masz gwarancję, że będzie to sprzedawca godny zaufania.

– To, jak personel dealerski dba o obiekt może wiele powiedzieć o tym, w jaki sposób zajmuje się sprzedażą. Dobrzy dealerzy są dumni z salonu i pomieszczeń. Rozejrzyj się dookoła. Czy obiekty są czyste, uporządkowane i w dobrym stanie?

– Obsługa klienta – czy pracownicy sprzedaży i serwisu traktują cię z szacunkiem? Jeśli nie, uciekaj. Każdy ma swoje złe dni i sprzedawcy nie są wyjątkiem, ale jeśli masz wrażenie, że personel nie traktuje Cię prawidłowo, i czujesz się nieswojo, prawdopodobnie lepiej wybrać się na zakupy gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *