Jakie auta używane oferują salony dealerskie?

Auto z drugiej ręki możemy dzisiaj kupić nie tylko przez ogłoszenia czy w komisie, ale również w salonie dealerskim. Jakie modele możemy znaleźć u dealera?

Wybór odpowiedniego auta używanego może przypominać niekiedy poszukiwanie igły w stogu siana. Chociaż ofert jest bardzo dużo, to jednak nie każda z nich zasługuje na uwagę. Wie o tym, każdy kierowca, który kiedykolwiek chciał zakupić pojazd z drugiej ręki.

Aby wyszukanie odpowiedniego modelu, który nadal będzie w świetnym stanie technicznym, było jeszcze prostsze, wiele salonów dealerskich rozpoczęło prowadzenie transakcji także na rynku samochodów używanych. Co mamy do dyspozycji?

W ofercie głównie nowsze modele

Salony dealerskie marek posiadają na sprzedaż przede wszystkim pojazdy używane pochodzące z ostatnich roczników. Maksymalny wiek samochodów to do 5-7 lat w zależności od salonu.

Nowsze modele na sprzedaż to także wyższe ceny – wobec tego w salonie dealerskim nie kupimy auta za parę tysięcy złotych. Minimalne ceny zaczynają się od około 20-30 tysięcy złotych.

Z leasingu, ale nie tylko

Wiele aut używanych oferowanych w salonach dealerskich to modele pochodzące z leasingu. Poleasingowe samochody nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem, ale jeśli kupimy je od salonu, możemy być pewni bezpiecznej transakcji.

Oprócz tego wiele aut z drugiej ręki pochodzi z innych źródeł, na przykład możemy kupić Ford używany z rozliczenia z klientem, odsprzedany przez dotychczasowego właściciela czy sprowadzony legalnie z zagranicy.

Tylko w dobrym stanie technicznym

Używane samochody oferowane przez salony dealerskie przed wystawieniem na sprzedaż są zawsze dokładnie sprawdzane pod kątem swojego stanu technicznego. Dokładne przeglądy pozwalają na wykrycie ewentualnych usterek oraz na dokonanie napraw zanim auto trafi do nowego właściciela.

Dodatkowo, salony dealerskie dają gwarancje na używane samochody – dzięki temu możemy skorzystać z bezpłatnych napraw wtedy, gdy dojdzie do usterki tych części lub układów, które objęte są ochroną gwarancyjną. Gwarancja na używane auta wynosi najczęściej pół roku albo rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *