Top 5 kosmetyków samochodowych, które powinien posiadać każdy miłośnik detailingu

Mężczyźni kochają szybkie samochody, ale nie tylko oni. Również kobiety pałają uczuciem do sportowych pojazdów. Dlatego bardzo dużą popularnością cieszy się obecnie detailing. Pozwala on na ulepszenie samochodu i nadanie mu unikalnego charakteru. Jeżeli również jesteś fanem detailingu, to ten poradnik jest idealny dla ciebie. Dowiesz się z niego, jakie kosmetyki to absolutne must have. Zakupisz je oczywiście w sklepie lakierniczym.

Dekontaminacja lakieru to podstawa

Bądźmy szczerzy piękny lakier samochodu jest niewątpliwie ozdobą, a każdego miłośnika detailingu na pewno denerwują zalegające osady, np. pył z klocków hamulcowych, nie wspominając o lotnej rdzy. Czarne kropki smoły, czy asfaltu również nie prezentują się dobrze, a wbrew pozorom usunięcie ich do łatwych nie należy, gdyż trzeba uważać, aby nie uszkodzić lakieru. W takiej sytuacji koniecznie należy zdecydować się na dekontaminację lakieru. Do tego procesu potrzebne są odpowiednie kosmetyki, które można zakupić w sklepie z lakierami samochodowymi. Na samym początku musisz oczywiście umyć samochód aktywną pianą, która zmiękcza zanieczyszczenia, następnie potrzebny Ci będzie spray do usuwania np. smoły. Tutaj dobrym wyborem będą kosmetyki Tenzi bądź też K2. Wystarczy tylko spryskać powierzchnię lakieru, a po upływie 30 sekund zetrzeć zanieczyszczenia. Następnie należy zastosować środek do deironizacji, który jednocześnie nie niszczy lakieru. Dzięki niemu można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Glinkowanie lakieru

Każdy miłośnik detailingu powinien również posiadać glinkę do lakieru. Dzięki niej można pozbyć się wszelkiego rodzaju brzydkich osadów. Warto wiedzieć, że np. glinka producenta K2, którą możesz zakupić w sklepie lakierniczym, nie tylko nie rysuje lakieru, ale również nie matowi go, dzięki temu auto ma nadal świetny połysk. Używanie glinki również nie jest trudne. Wystarczy tylko uformować z glinki płaski dysk, a następnie nanieść go na lakier. W ten sposób Twój lakier będzie lśnić. Glinkowanie sprawdzi się również do szyb, a także felg.

Syntetyczny wosk w płynie, czyli jak szybko sprawić, że lakier będzie błyszczał

wosk-do-karoserii.jpg

Owszem niektórzy preferują matowe lakiery, jednak w znacznej większości są Ci którzy wolą wysoki połysk. Aby nasz samochód posiadał tak zwany lustrzany połysk, koniecznie musimy używać kosmetyków, które dadzą mu spektakularny efekt. Tutaj absolutnym must have jest syntetyczny wosk w płynie, którym łatwo się poleruje. Nie pozostawia on także smug. Można go zakupić w sklepie z lakierami samochodowymi. Warto wiedzieć, że jego użycie nie jest pracochłonne, jednocześnie dzięki użyciu takiego produktu możemy szybko odświeżyć wygląd całego samochodu i pozbyć się nieestetycznych odcisków palców z lakieru. Wosk należy stosować systematycznie, najlepiej po każdym myciu samochodu. Pozwala to na odświeżenie koloru i jednocześnie nadanie połysku.

Środek do odtłuszczania powierzchni – kolejny obowiązkowy element wyposażenia

Warto również pamiętać, że przed nakładaniem wosków czy sealantów należy odtłuścić powierzchnię. Do tego celu warto wykorzystać odpowiedni płyn. Dzięki niemu warstwa woskowa lepiej wiąże się z powierzchnią. Ponadto usuwa on resztki past polerskich. Używanie go pozwala na ocenę stanu technicznego lakieru. Wystarczy tylko rozpylić go na powierzchnię, a następnie chwilę poczekać. Pozostaje już tylko wytarcie do sucha. Do tego celu należy użyć szmatki z mikrowłókna.

Środek do konserwacji podwozia

konserwacja-podwozia.jpg

Niestety wciąż wiele osób niespecjalnie dba o podwozie samochodu, co prowadzi do jego korodowania. O ile szybko zauważoną rdzę można usunąć, tak w przypadku zaawansowanego stanu czasami bywa to niemożliwe, bądź też ewentualnie bardzo drogie. Dlatego należy stosować środki do konserwacji podwozia, najlepiej na bazie bitumiczno-kauczukowej, które można znaleźć w sklepie lakierniczym. Chroni ona podwozie przed działaniem soli, czy też wody, a ponadto zapobiega uszkodzeniom mechanicznym spowodowanym uderzeniami kamieni. Również w tym przypadku użycie tego produktu jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko wymieszać zawartość puszki przed użyciem i nanieść kosmetyk na podwozie. Można do tego celu użyć pędzla bądź też pistoletu do konserwacji.

Jeżeli jesteś miłośnikiem detailingu, to wyżej wymienione kosmetyki musisz posiadać. Dzięki nim utrzymasz wysoki połysk lakieru, a jednocześnie zadbasz o podwozie. Samochód stanie się twoją chlubą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *