Jak bezpiecznie używać nowoczesnych kluczyków zbliżeniowych?

Przełom tysiącleci przyniósł w branży motoryzacyjnej wiele, ciekawych rozwiązań. Jednym z nich było wprowadzenie na rynek pierwszego modelu auta, które było obsługiwane zbliżeniowymi kluczykami. Ta technologia zdobyła na tyle dużą popularność, że aktualnie jest wykorzystywana na szeroką skalę w wielu modelach – nie tylko tych luksusowych, ale także standardowych, miejskich kompaktach. Aby korzystać z kluczyków zbliżeniowych bezpiecznie, trzeba jednak zachować czujność, a najlepiej zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, takie jak pudełko na klucze James, które ma za zadanie chronić auto przed kradzieżą.

Jak działają kluczyki zbliżeniowe?

Działanie kluczyków zbliżeniowych jest genialne w swej prostocie i choć pozornie jest to skomplikowana technologia, to w zasadzie na dzisiejszych inżynierach takie gadżety nie mogą już robić wrażenia. Dzięki temu, są one coraz bardziej popularne, z czego cieszą się zarówno właściciele aut, którzy dysponują wygodniejszymi systemami, jak niestety – również złodzieje, którzy mają nowe możliwości. Aby odpowiedzieć na to, jak uchronić auto przed kradzieżą za pomocą specjalnych pudełek James, należy najpierw zrozumieć, jak działa system bezkluczykowy.

Schemat działania polega na tym, że zbliżając kluczyk do samochodu, ten wysyła sygnał do czujników umieszczonych w aucie informując, że kluczyk jest w pobliżu. Wtedy komputer auta umożliwia otworzenie drzwi, które byłyby zamknięte, gdyby komputer nie zauważył, że w pobliżu znajduje się właściwy kluczyk. Tak samo działa odpalanie silnika. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, a auto odpali silnik, jeśli tylko znajdzie kluczyk znajdujący się w pobliżu.

Jak propozycje Protected by James chronią auto?

Takie rozwiązanie bazuje na tym, że kluczyk musi się znajdować w określonej odległości od auta, aby komputer umożliwiał odpalenie silnika lub w otwarcie drzwi. Można to jednak ominąć, oszukując komputer i dostarczając mu sygnał przechwycony wzmacniaczem sygnału. Wtedy auto „myśli”, że kluczyk jest w pobliżu, choć w rzeczywistości może być nawet kilkanaście metrów dalej – na przykład w domu. Pudełka James Key Box blokują sygnał kluczyka, co sprawia, że nie można go przechwycić i tak chronią auto.

Oprócz kwestii praktycznej, producent zadbał również o kwestie estetyczne produktu, który dostępny jest w następujących kolorach obudowy:

  • Czarnej
  • Białej
  • Złotej
  • Srebrnej

Dodatkowo, aby nadać atrakcyjnego wyglądu, wnętrze pudełka obszyte jest skórą. Szczegóły oferty można znaleźć na stronie protecdedbyjames.com, gdzie są dostępne wszystkie modele i gdzie można dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *