Auta dostawcze do przewozu leków

Przystosowanie samochodu dostawczego do indywidualnych potrzeb jest profesją, w której liczy się nie tylko precyzja wykonania, ale również odpowiedni plan i schemat podejmowanych działań. Żeby auto było w pełni funkcjonalne i posiadało dobrze zagospodarowaną przestrzeń, konieczne jest doświadczenie i umiejętności, pozwalające na stworzenie idealnego wnętrza, które dostosowane jest do przewozu leków.

Jak przewozić leki?

Przewóz materiałów medycznych to bardzo wyspecjalizowana gałąź transportu drogowego. Auta dostawcze powinny być specjalnie dostosowane do zdań tego rodzaju. W trakcie zabudowy busów warto wziąć pod uwagę wymogi higieniczne czy odpowiednią temperaturę. Na ogół gęstość takiego ładunku utrzymuje się na niskim poziomie, ale wartość ładunku na kilogramy bywa bardzo wysoka.

Zabudowy busów nie powinny być typowymi chłodniami, którymi można przewozić kwiaty czy mięso. W przypadku żywności czy roślin niepotrzebne jest rejestrowanie pomiaru temperatury wewnątrz pojazdu. W przypadku leków ilość stopni jest niezwykle istotnym czynnikiem. Ładunki medyczne, w tym leki, mogą być bardzo podatne na zmiany temperatur, a ich właściwości mogą być zależne od otoczenia, w jakim się znajdują. 

Jak powinna wyglądać zabudowa busów do przewożenia leków?

Po pierwsze zabudowa, czy to izolacja furgonu, czy kontener izolowany, powinien mieć odpowiednią przenikalność cieplną, która zapewni bezpieczny przewóz towaru. Powinieneś unikać miejsc, które najszybciej się grzeją czy chłodzą lub przyjmują temperaturę zewnętrzną. Niewskazane są drzwi boczne w kontenerach, ponieważ w tym miejscu powstaje duże luki cieplne. W busach do przewozu leków należy zamontować agregat, który powinien mieć funkcję od oszraniania.

Jeżeli chcesz uniknąć niepotrzebnych kosztów, warto zaopatrzyć się w rejestrator temperatury z drukarką, który podczas przejazdu będzie mógł na bieżąco kontrolować ilość stopni. Robi się to po to, aby klient czy spedytor nie mógł obciążyć kierowcę, za rzekome nieodpowiednie warunki transportowe. Wydruki z rejestratora będą dowodem w sporze między przewoźnikiem a zleceniodawcą.

Postaw na profesjonalistów

DD Zabudowy jako firma, działa i realizuje zabudowy busów w całej Polsce już od ponad dekady. Dobre opinie naszych klientów świadczą jedynie o naszym profesjonalizmie i, możliwie najkrótszym, czasie wykonywania poszczególnych zleceń.

Firma ta oferuje zabudowy busów w całej Polsce, realizując je na podstawie popularnych, obecnie na polskim rynku samochodów dostawczych takich marek, jak Peugeot, Citroen, Ford, Volkswagen, Mercedes, czy Fiat. Dopasują Twój samochód do transportu leków!

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ddzabudowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *