Strefa płatnego parkowania w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

Niedawna podwyżka cen za parkowanie w strefach oraz powiększenie obszaru z obowiązkiem płacenia stały się faktem. Parkując w Krakowie należy zwrócić szczególną uwagę na to gdzie chcemy pozostawić swój samochód. Za co możemy dostać mandat i ile należy zapłacić za parkowanie? Przeczytaj i sprawdź.

Ceny za parkowanie w strefach A,B,C

Za parkowanie w strefach w Krakowie płacimy od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 20.00. Obecnie parkowanie w strefie A, B oraz C za pierwszą godzinę będzie nas kosztować 3 zł, za drugą godzinę 3,5 zł, trzecią 4 zł, a za czwartą i kolejne 3zł. Jeśli będziemy korzystać z różnych podstref, należy zapłacić za każdą osobno. Natomiast w nowej strefie zapłacimy 5 zł za pierwszą godzinę, 6 zł za drugą, 7 zł za trzecia oraz 5 zł za kolejne w strefach C. W strefie B będzie to 7 zł, 8 zł 9 zł oraz 7 zł, a w strefie A 9 zł, 10 zł, 11 zł i 9 zł.

Za co można dostać mandat?

Jeśli zaparkujemy samochód w strefie płatnego parkowania i nie uiścimy opłaty – będzie to jednoznaczne z otrzymaniem mandatu. O tym, że znajdujemy się w strefie informują odpowiednie znaki. Należy pamiętać o tym, że czas jaki mamy na zakup biletu to 5 minut. Jeśli kupimy bilet po tym czasie – możemy dostać mandat. Również używanie nieważnego biletu jest zagrożone otrzymaniem wezwania do zapłaty, dodatkowo jeśli nie podamy numeru rejestracyjnego pojazdu lub podamy go źle – również dostaniemy mandat. Mandat grozi nam również za korzystanie z abonamentu lub biletu, który nie dotyczy strefy, na której zaparkowaliśmy.

Za powyższe wykroczenia grozi nam mandat w wysokości 150 zł, który należy opłacić w terminie 7 dni od daty otrzymania.

Gdzie parkować w centrum Krakowa?

Jeśli nie chcemy uiszczać opłat w płatnych strefach parkowania lub nie znajdziemy na nich miejsca. Warto sprawdzić dostępne parkingi strzeżone w tym miejscu. Czasami wyjdzie na to, że jest to bardziej opłacalna inwestycja niż codzienne parkowanie w strefie. Parking strzeżony Kraków – oferuje nie tylko miejsce postojowe ale również dostęp do możliwości parkowania 24/7, ochronę monitoringu oraz stróża, abonamenty, które uatrakcyjniają ofertę oraz doskonałe lokalizacje położone w najbliższych sąsiedztwie centrum miasta.

Co lepsze: parking prywatny czy strefa?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie chcemy zostawić samochód. Ceny jeśli chodzi o parkowanie płatne codziennie są zbliżone, dopiero gdy decydujemy się na abonament (gdy lokalizacja nam odpowiada) parkingi prywatne są lepszym rozwiązaniem. Jeśli zależy nam na ochronie naszego samochodu – otrzymamy to w prywatnych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *