Bezpłatny program badania stanu akumulatorów w sieci serwisów Premio

Musisz odebrać dziecko z popołudniowych zajęć, zawieźć mamę na długo oczekiwaną wizytę u specjalisty, a może śpieszysz się na ważne spotkanie biznesowe? Wsiadasz do auta, przekręcasz kluczyk, ale Twój samochód nie odpala. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często – według badań ponad 1/3 awarii samochodowych spowodowanych jest niesprawnością akumulatora. Takim zdarzeniom można łatwo zapobiec. Premio zaprasza na bezpłatny program testowania akumulatorów opracowany przez firmę VARTA.

Regularne testowanie stanu akumulatora pozwala na wychwycenie nieprawidłowości w jego pracy i zapobiega unieruchomieniu pojazdu. Eksperci Premio i VARTA przygotowali dla kierowców specjalną akcję. Każdy, kto odwiedzi wybrany serwis sieci będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania akumulatora. Po skończonym teście kierowca otrzyma od serwisanta Premio wynik, dalsze rekomendacje postępowania, a także kupon promocyjny na zakup nowego akumulatora marki VARTA, ważny 12 miesięcy od daty przeprowadzenia kontroli. Lista serwisów Premio biorących udział w akcji dostępna jest na stronie https://www.premio.pl/pl/promocje/varta.

Dlaczego warto badać akumulator?

Akumulator to serce pojazdu. Zasila wszystko – od zapłonu, po stale działające elementy układu elektrycznego pojazdu i pokładowe systemy rozrywki. Mimo że technologia produkcji akumulatorów bardzo się rozwinęła, nadal istnieją czynniki, które mogą negatywnie wpływać na ich długość życia np.:

       1. Skrajne temperatury

Mogą powodować przyspieszoną korozję wewnątrz akumulatora. Ten problem zwykle daje się we znaki w chłodniejsze dni, ciężko wtedy uruchomić silnik.

        2. Nieregularne użytkowanie pojazdu

Zaparkowany samochód wykorzystuje energię z akumulatora. W zależności od temperatury otoczenia i wieku alkumulatora, proces samorozładowania może nastąpić w ciągu kilku tygodni.

        3. Jazda na krótkich odcinkach

Jazda na krótkich trasach powoduje, że akumulator nie ma wystarczająco dużo czasu na naładowanie się. Zimą sytuacja wygląda jeszcze gorzej z uwagi na korzystanie z dodatkowych funkcji jak podgrzewanie szyb czy foteli.

        4. Wiek pojazdu

W miarę starzenia się samochodu parametry akumulatora pogarszają się ze względu na korozję i zasiarczenie. Kryształki siarczanu ołowiu mogą zatykać pory akumulatora utrudniając właściwe ładowanie.

Program testowania akumulatorów w sieci Premio potrwa do 31 marca 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *