Dlaczego prognoza pogody jest ważna, gdy chcesz się przeprowadzić?

Przeprowadzka to bardzo ważny i trudny moment w życiu każdego z nas. Trzeba mieć wszystko pod kontrolą – myśleć o transporcie, o cenie, o czasie i o tym, by zdążyć ze wszystkim, zanim jedne drzwi trzeba będzie zamknąć na zawsze. Ale o jednej rzeczy myślimy raczej rzadko – to pogoda.

Przeprowadzka to bardzo ważny i trudny moment w życiu każdego z nas. Trzeba mieć wszystko pod kontrolą – myśleć o transporcie, o cenie, o czasie i o tym, by zdążyć ze wszystkim, zanim jedne drzwi trzeba będzie zamknąć na zawsze. Ale o jednej rzeczy myślimy raczej rzadko – to pogoda.

Wiosna – uważaj na deszcz

Załóżmy, że przeprowadzasz się w okresie od marca do maja. Wiosenna aura generalnie sprzyja. Wystarczy, że zdecydujesz się na wynajem auta dostawczego w Krakowie, i założysz sobie odpowiedni czas. Nie powinno być ani zbyt zimno, ani za ciepło, a przy tym często będzie świeciło słońce. Pamiętaj jednak, by sprawdzać prognozę i reagować, jeśli na dany dzień zapowiadają deszcz. To może znacznie utrudnić Ci zadanie.

Lato – w upałach może być trudniej

Upalne lato nie jest najlepszym momentem na przeprowadzkę. Oczywiście rzadko pada deszcz, więc łatwiej jest się przed nim ochronić i wybrać taki termin, by go nie było. Problemem może być jednak temperatura, która nie tylko utrudnia noszenie przedmiotów, kartonów i sprzętów oraz mebli, ale także może negatywnie działać na produkty spożywcze, które tkwią w termicznych torbach. Ten problem dotyczy jednak tylko osób przeprowadzających się w obrębie jednego miasta.

Jesień – problematyczny wiatr

Jesienią przeprowadzki są prawie najczęstsze. To okres zmian dla wielu ludzi, którzy zaczynają studia. Problemem, obok trafienia na dzień, który byłby bezdeszczowy, jest także to, że często mocno wieje. To utrudnia manewrowanie większymi przedmiotami i może porwać mniejsze, jeśli po wyładowaniu z samochodu nie będą odpowiednio zabezpieczone.

Zima – zimno, ale przyjemnie

Co z zimą? W niej przeprowadzkę utrudniają ubrania, które trzeba mieć na sobie. Do tego ziemia często jest mokra, więc stawianie na niej kartonów może być nienajlepszym pomysłem. Dodatkowo śnieg znacznie pokrzyżuje plany – i w kwestii noszenia mebli i przedmiotów, i w kwestii czasu i dojazdu, zwłaszcza z miasta do miasta.

W jakiej pogodzie najlepiej się przeprowadzać?

Nie ma idealnej pory roku i każda może zaskoczyć, ale przeprowadzki jesienią oraz wiosną wydają się najwygodniejsze. Lepiej wybrać lato i zadbać o lodówkę, niż marznąć i moknąć na śniegu. Niezależnie od wszystkiego, lepiej sprawdź dokładnie oferty samochodów na wynajem, na przykład na stronie https://bziuk.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow, by odkryć, co się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *