Audi S8 zdobywa nagrodę The Best of Moto 2020

udi S8 zdobyło nagrodę The Best of Moto 2020 w kategorii „Samochód luksusowy”. Plebiscyt organizuje co roku serwis internetowy Moto.pl, a wyróżnienia przyznawane są na podstawie nie tylko opinii dziennikarzy i ekspertów branżowych, ale też głosów czytelników, którzy przez dwa miesiące oddawali swoje typy na samochody nominowane w kategorii głównej i w kategoriach specjalnych. W tym roku, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, uroczysta gala przyznania nagród przeprowadzona została wirtualnie.

Nagroda The Best of Moto została przyznana w 11 kategoriach. Pierwsze miejsce w kategorii „Samochód luksusowy” zdobyło eleganckie, luksusowe, a jednocześnie wybitnie sportowe Audi S8.

„Jest mi ogromnie miło, że w imieniu marki Audi mogę podziękować internautom i redakcji Moto.pl za przyznanie modelowi Audi S8 wygranej w plebiscycie The Best of Moto, w kategorii „Samochód luksusowy”. To dla nas ogromne wyróżnienie” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. „Audi S8 to luksusowa, a jednocześnie wyjątkowo sportowa limuzyna, doskonale wcielająca w życie motto naszej marki: „Vorsprung durch Technik – przewaga dzięki technice”. Każdy szczegół tego samochodu – nie tylko techniczny, ale też stylistyczny, oddaje jego charakter. To nie tylko prestiżowy, elegancki i luksusowy samochód, pełen wysublimowanych szczegółów stylistycznych i nowoczesnych rozwiązań w jego wnętrzu, ale też prawdziwa „fabryka mocy”. Jego ośmiocylindrowa jednostka napędowa 4.0 TFSI biturbo wytwarza 571 KM mocy i aż 800 Nm momentu obrotowego. Do „setki” przyspiesza w zaledwie 3,8 sekundy!”

Zwycięskie Audi S8 to także doskonała wizytówka najwyższej klasy rozwiązań technicznych spod znaku czterech pierścieni. Jednostka napędowa z techniką mild hybrid przyczynia się do mniejszego spalania paliwa, a predyktywne aktywne zawieszenie, dynamiczny układ czterech kół skrętnych i napęd na cztery koła quattro ze sportowym mechanizmem różnicowym, zapewniają świetną dynamikę pojazdu. Audi S8 to doskonała symbioza wydajności, komfortu i świetnych osiągów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *