Pierwsze jazdy na kursie kat. B – jak opanować stres?

Pierwsze doświadczenia w roli kierowcy budzą ogromne emocje wśród kandydatów. Stres potrafi ograniczyć nasze skupienie, sprawić, że zapominamy o podstawach. Jeżeli chcesz opanować swój stres przed jazdami na kursie kat B. lub egzaminie, mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Pierwsze jazdy na kursie kat. B

Jeżeli na samą myśl o pierwszych jazdach na kursie kat. B zaczynasz się stresować, powinieneś zastanowić się, jak możesz sobie z tym poradzić. Stres powoduje, że nauka przychodzi nam trudniej niż zazwyczaj, na przykład podczas nauki w szkole. Jeżeli uda Ci się przezwyciężyć negatywne emocje, kolejne lekcje będą przynosiły większe efekty. Dodatkowo zwróć uwagę, że odpowiednie praktyki sprawdzą się również w dniu egzaminu państwowego.

Wiele osób twierdzi, że to właśnie egzamin państwowy na prawo jazdy jest jednym z najbardziej stresogennych wydarzeń w życiu. Nawet jeżeli pierwsze zajęcia masz jeszcze przed sobą, już teraz warto wiedzieć, jak w razie potrzeby opanować stres. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów.

Sprawdź kurs na prawo jazdy kat. B Warszawa w IntroHL!

Jak opanować stres przed pierwszymi jazdami i egzaminem?

Jeżeli jesteś niewyspany, zmęczony, możesz mocniej odczuwać stres. W takim stanie ciężko będzie Ci się również skupić. Dlatego warto zadbać przede wszystkim o sen i regenerację. Wypoczęty umysł i ciało ułatwią Ci przejęcie kontroli nad objawami stresu takimi jak: trzęsące się dłonie, problemy ze skupieniem, drżące nogi. Jeżeli czujesz, że nadchodzi fala stresu, spróbuj ją powstrzymać i weź kilka głębokich wdechów oraz wydechów. Dzięki nim możesz rozluźnić ciało i umysł.

Dodatkowe rozluźnienie może zapewnić Ci przesłuchanie ulubionych piosenek. Twoja głowa odpocznie i będziesz mógł skupić się na pozytywnych myślach. Pamiętaj również, by wybrać odpowiednią porę dnia na zajęcia praktyczne. Jeżeli odczuwasz zmęczenie o poranku i nie potrafisz się wtedy skupić, postaw na popołudniowe godziny zajęć.

Dobry instruktor to podstawa…

Jeżeli wiesz, że nowe doświadczenia wiążą się w Twoim przypadku z ogromnym stresem, zwróć szczególną uwagę na wybór instruktora oraz szkoły jazdy. Część szkół oferuje dodatkowe wsparcie psychologiczne. Dobry instruktor również powinien Ci pomóc z opanowaniem negatywnych emocji oraz stresu. W IntroHL są to osoby z doświadczeniem egzaminatorskim. Dzięki temu wiedzą, co rodzi największy stres u kandydatów na kierowców i mogą pomóc w ich zredukowaniu.

Sprawdź ofertę nauka jazdy u egzaminatorów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *