Czym są burty do przyczepki rolniczej?

To, co w szczególności wyróżnia burty do przyczepki rolniczej to ich bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są w niemal każdym gospodarstwie rolnym. I co ważne, to jeden z najważniejszych elementów w wyposażeniu niejednego gospodarstwa. Do czego służą? Przede wszystkim pozwalają na bezpieczny transport plonów. Mogą być także wykorzystywane do transportu obornika. Jakie jeszcze zalety wynikają ze stosowania burt do przyczepki rolniczej?

Burty do przyczepki rolniczej – czym są?

Ogólnie rzecz ujmując, burty do przyczepki rolniczejto rodzaj nakładek, które produkowane są z blachy trapezowej. Stosowane są zawsze wtedy, kiedy ścianki przyczep muszą zostać podwyższone. Co ważne, na rynku dostępne są różne modele burt do przyczepki rolniczej. Dzięki temu każdy rolnik ma możliwość doboru takich burt, które najlepiej odpowiadają indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. To, co różni różne typy burt to przede wszystkim ich wysokość, grubość oraz długość ścian bocznych oraz szerokość ścian bocznych i przednich. Co ciekawe, istnieje także możliwość zamówienia burt do przyczepy rolniczej na wymiar. Pozwala to na ich jeszcze lepsze dopasowanie.

Jakie dodatki do burt?

Do burt do przyczep rolniczych zastosować można dodatkowe elementy. Dzięki nim praca w gospodarstwie rolnym staje się prostsza, a wiele zadań wykonać można szybciej. Jednym z takich elementów są dodatkowe nadstawki. Pozwalają one na jeszcze większe zwiększenie wysokości burt. Poza tym, dobrym przykładem dodatki są drabinki. Umożliwiają one łatwe dostanie się do przyczepy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ciekawym rozwiązaniem jest także dodatkowy podest dla trzeciej osoby. Wśród elementów dodatkowych wymienić można jeszcze wysyp, po który często sięgają rolnicy uprawiający zboże. Przydatnym elementem może być również zasuwa. Znajdzie swoje zastosowanie w przypadku rozrzutów. Zasuwa oddzieli adapter od przestrzeni ładunkowej. Na koniec wspomnieć można jeszcze o specjalnych osłonach na tylne lampy. Chronią one lampy przed zabrudzeniem.

Dlaczego warto korzystać z burt do przyczepek rolniczych?

Z korzystaniem z burt do przyczep rolniczych wiąże się wiele korzyści. Jedną z ich największych zalet jest znaczące zwiększenie pojemności przyczep rolniczych. Dzięki temu na przyczepę załadować można dużo więcej plonów. Sprawia to, że praca staje się łatwiejsza i szybsza. Każda praca w gospodarstwie rolnym jest ciężka, dlatego każde jej usprawnienie to ogromna zaleta. Drugą istotną zaletą burt jest ich trwałość i wytrzymałość. Wykonywane są one bowiem z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokiej temperatury. Pamiętać jednak trzeba, że aby móc cieszyć się wszystkimi zaletami, burty muszą cechować się naprawdę wysoką jakością wykonania. Dlatego przy ich kupnie warto postawić na sprawdzonego i renomowanego producenta. Będzie się miało wówczas pewność, że zakupione burty do przyczepki rolniczej posłużą przez długie lata. Warto zatem dokładnie sprawdzić dostępne na rynku modele i dokonać przemyślanego wyboru.