Jazda testowa Suzuki SX4 S-Cross Hybrid – poznaj możliwości jednego z najlepszych crossoverów na rynku

Segment crossoverów szybko się rozrasta, co jest efektem rosnącej popularności podwyższonych kompaktów. Wbrew obiegowej opinii takie samochody sprawdzają się nie tylko w mieście, ale śmiało mogą pełnić także funkcję aut rodzinnych – przynajmniej niektóre. Przykładem jest Suzuki SX4 S-Cross Hybrid, którego najnowsza generacja budzi bardzo duże zainteresowanie w naszym kraju. Czy słusznie? Udaliśmy się na jazdę testową Suzuki SX4 S-Cross Hybrid i znamy już odpowiedź na to pytanie.

Przestronność!

Ten wykrzyknik nie jest wcale na wyrost, ponieważ pierwszą rzeczą, jaka zaskoczyła nas w kontakcie z Suzuki SX4 S-Cross Hybrid jest właśnie duża ilość miejsca w kabinie. Z zewnątrz samochód wygląda na znacznie mniejszy. Swobodnie pomieszczą się w nim cztery dorosłe osoby. Sprawdziliśmy również kwestię fotelików – na tylnej kanapie bez problemu zamontujemy dwa foteliki z przedziału wagowego 0-18 kg, a więc te zajmujące najwięcej przestrzeni. Jest dobrze.

Nie dziwi nas zatem, że SX4 S-Cross Hybrid cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród rodzin, dla których ten model może być pełnoprawnym substytutem nieodżałowanych minivanów. Chodzi już nie tylko o przestronne i funkcjonalne wnętrze, ale także o naprawdę duży bagażnik – ma pojemność 430 litrów, co powinno być w zupełności wystarczające nawet podczas wakacyjnego wyjazd. Ważna informacja: do bagażnika mieści się wózek typu gondola.

Dziurawa nawierzchnia mu nie straszna

Nie ma się co oszukiwać, że Suzuki SX4 S-Cross Hybrid jest samochodem terenowym. Nie tego jednak od niego oczekujemy. Auta tej klasy mają sprawnie pokonywać zatłoczone miejskie ulice, być łatwe w manewrowaniu i bez problemu podjeżdżać pod wysokie krawężniki. Mile widziane jest również skuteczne amortyzowanie nierówności. Ze wszystkich tych zadań crossover Suzuki wywiązuje się bez zarzutu.

Konfigurując auto dla siebie na pewno warto dopłacić do zaawansowanego systemu napędu na 4 koła ALLGRIP, który daje dużą pewność siebie za kierownicą podczas jazdy w śniegu, deszczu czy po błotnistej drodze gruntowej. System oferuje 4 zautomatyzowane tryby jazdy: SPORT, SNOW, GRIP oraz AUTO, co pozwala dobrać charakterystykę układu jezdnego do aktualnych warunków drogowych.

Znakomity napęd

Tym, co najbardziej spodobało nam się w Suzuki SX4 S-Cross Hybrid jest właśnie napęd. Mamy tutaj do czynienia z klasyczną dla Suzuki „miękką hybrydą”, czyli układem mild hybrid, w którym to silnik benzynowy 1.4 BOOSTERJET jest wspomagany przez generator elektryczny dodatkowym momentem obrotowym 50 Nm. I to naprawdę czuć.

Auto jest bardzo dynamiczne, zwłaszcza przy niższych prędkościach, a do tego zużywa wręcz mikroskopijne ilości paliwa (realnie w ruchu miejskim można zejść do około 5,5-6 litrów na 100 kilometrów).

Ty także możesz sprawdzić funkcjonalność i bardzo dobre właściwości jezdne tego modelu podczas jazdy testowej Suzuki SX4 S-Cross Hybrid. Umów się na nią online lub telefonicznie w jednym z salonów autoryzowanego dealera marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie lub w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *